به امید جشنی دیگر

ofest

دیروز (1 خرداد 93 ) به همراه دوستان به همایش نرم افزارهای متن باز رفتیم. خیلی خیلی خوش گذشت  و کلی از دوستان رو از نزدیک دیدم. سخنرانی جادی بهترین بخش این همایش بود  واما چند مورد هست که خوب نبود.

کارگاه آغشته به طبل یغات : من تقریبا 10 -15 دقیقه بعد از برگزاری رسیدم و تقریبا همون لحظه اول فهمیم که توضیحات بیشتر داره به سمت راه اندازی استارتاپ با نگاه متن باز پیش میره. سوالاتی مطرح میشد و جواب هایی هم داده میشد. مثلا تاکید شد که حتما وقتی یک محصول متن باز تولید میکنید بهترین راه تبلیغ و ارائه اون کامیونیتی هست که در حول اون محصول شکل بگیره. بعد در پاسخ حدود 5 یا 6 سوال گفته شد که اسلاید آخر جواب شماست. یعنی در کل یه جورایی روی اسلاید آخر خیلی تاکید میشد. اما اسلاید آخر چیزی نبود جز معرفی “مرکز ملی توسعه و بکارگیری نرم افزارهای بومی و آزاد/متن باز ایران” . که جمله جالبی در آخر گفته شد، گفتن اگر محصول رو ساختین و کامیونیتی خوبی هم براش تشکیل شد بیایید اینجا تا ازتون حمایت مالی این چنانی و آن چنانی بکنیم. دقیقا اینجا بود که من گفتم اگر ما محصول رو ساختیم و یک کامیونیتی قوی هم پشتش داریم دیگه شما رو میخوایم چی کار ؟!

آقایون جدا خانم ها جدا : وقتی وارد سالن شدیم ونشستیم گفتن آقا پاشید جدا سازی انجام بدید. یعنی خدا رو شکر سالن بالکن (لژ خانوادگی) نداشت :دی

مرگ من بیا پایین : شخصی که اسمش توی سخرانان سایت نبود و نماینده سازمان فناوری اطلاعات بود، عنوان سمت سازمانی هم که داشت اونقدر طولانی بود که مجری هم تعجب کرد. :دی وسط سخنرانی هم اونقدر بند رو لایحه و ماده قوانین گفت که من احساس کردم دارن برای نمایندگان مجلس صحبت میکنن و الانه آقای لاریجانی از اون طرف بگه موافقین قیام کنند. آمار و ارقامی هم که میداد بیشتر تخیلی بود. عنوان اداره ای که مسئولش بود خیلی طولانی بود که یاد نموند، اما بهتره اسم اداره رو عوض کنن به اداره خوشحال سازی جامعه متن باز.

در کل به غیر از موارد بالا که بعضی ها اجتناب ناپذیز هست و دست برگزار کنندگان نیست. همایش نرم افزارهای متن باز / جشن انتشار اوبونتو خیلی خیلی خوب بود و من خیلی لذت بردم از این که در این همایش شرکت کردم خوشحالم و به برگزار کنندگان خسته نباشید میگم.

2 comments on “به امید جشنی دیگر

  1. محمد رضا کمالی فرد on

    سلام مرسی که اومدین
    حتما به انتقاد های شما برای دوره های بعدی توجه می‌کنیم
    محمد رضا

    پاسخ

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.